21.5 C
Tirana
E hënë, 15 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Italia

Rikthehen investimet e huaja në pasuritë e paluajtshme – Prill-Qershor, shtohen flukset nga Italia, Greqia e Gjermania. Bien ndjeshëm nga Turqia

Pas një rënie të ndjeshme në tremujorin e parë të vitit, investimet e huaja direkte kanë shënuar rritje gjatë periudhës prill-qershor, ndërkohë sektori i...

Investimet e huaja vijojnë me rekord – 308 milionë euro në Janar-Mars, kryesojnë Hollanda dhe Italia

Fluksi i Investimeve të Huaja Direkte në tremujorin e parë të vitit në vendin tonë fiksohet pranë rreth 308 milionë eurove, që është shifra...

Cilët janë shtetet që bëjnë më shumë biznes në Shqipëri? – Italia renditet në vendin e parë. Tregtia, sektori më i preferuar

Ndërmarrjet me pronarë apo bashkëpronarë të huaj zënë 5,3% të ndërmarrjeve gjithsej që ushtrojnë aktivitet në Shqipëri, me një rënie të lehtë prej 0.3...

35 milion euro kredi për energjinë nga Italia – Marrëveshja në Kuvend, përmirësim i rrjetit të shpërndarjes pas tërmetit të vitit 2019

Pas 2 kredive të marra në muajt e parë të këtij viti për sektorin elektorenergjetik në vend, një tjetër marrëveshje huaje ka mbërritur në...

Italia jep 30 milionë euro për emergjencat e Shqipërisë – Peleshi shpjegon se si do të përdoren paratë

Ngritja e një sistemi për mbrojtjen civile është marrveshja ndërqeveritare me Italinë e miratuar këtë të hënë. Lajmin e bëri të ditur ministri i Mbrojtjes...

7.5 kilometra kabllo elektrike dhe 700 drita – Italia ndez pemën më të madhe të Krishtlindjes në botë

Italia ka ndezur zyrtarisht pemën më të madhe të Krishtlindjeve në botë, në qytetin mesjetar të Umbrianit, Gubbio. Ekrani është mjaft i madh për...

Franca, Italia dhe Rumania me kërkesë të përbashkët – “Duhet të vendoset kufi për çmimin e gazit në Europë”

Për t’u ardhur në ndihmë konsumatorëve Franca, Italia, Rumania dhe dhjetëra vende të tjera anëtare të Bashkimit Europian kanë shtuar presionin për vendosjen e...

Italia, stimuj për ata që “shtyjnë” daljen në pension – Punonjësit që vendosin të qëndrojnë në punë do të shpërblehen me 10% rritje page

Pas dritës jeshile nga ana e qeverisë italiane për dekretin e katërt në mbështetje të familjeve dhe sipërmarrjeve të prekura nga rritja e cmimit...

Italia rrit pensionet nga 1 janari 2023 – Rivlerësimi konsiderohet si rekord nga qeveria aktuale

Një rivlerësim rekord i pensioneve në Itali. Kjo do të ndodhë duke filluar nga 1 janari 2023 sipas dekretit të firmosur nga ministri i...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications