24.5 C
Tirana
E diel, 23 Qershor 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Ndërprerja e energjisë, defekti në sistemin e transmetimit – Balluku: ndërhyrje e shpejtë në gjithë vendin, energjia u rikthye për 30 minuta

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku, ne një dalje të posaçme për mediat foli për shkëputjen disa minutshe të energjisë elektrike në të gjithë vendin. Ajo tha...

Pensionet, koeficientët e rinj të rivlerësimit të pagave – Zbardhet vendimi i ISSH, hyn në fuqi në 1 korrik. Preken 20 mijë persona

Zbardhen koeficientët e rinj të rivlerësimit të pagave për efekt të llogaritjes së pensionit. Scan Tv ka siguruar një kopje të projektvendimit të Institutit...

Çmimet në Shqipëri, më të lira se rajoni dhe BE-ja – Në muajin Maj, inflacioni sipas Eurostat vlerësohet në 2.5%

Indeksi i Harmonizuar i Çmimeve të Konsumit, që mat rritjen e çmimeve sipas metodologjisë së ‘Agjencisë Europiane të Statistikave’, në muajin Maj të vitit...

A po konsumohet më shumë këtë vit? – Analiza në 5 vite/ Buxheti regjistron rekord të ardhurash nga TVSH

Buxheti i shtetit po mbledh më shumë të ardhura nga taksa e cila lidhet drejtpërsëdrejti me nivelin e konsumit nga ana e qytetarëve shqiptarë,...

Buxheti “nxjerr” paratë për uljen e taksave – Në 5 muaj mbledh 290 milionë euro më shumë se një vit më parë

Në 5 muajt e parë të vitit buxheti i shtetit ka arkëtuar afro 287.1 miliardë lekë apo 29 miliardë lekë më shumë se një...

Shqipëria “piqet” nga vapa, sa do të arrijnë temperaturat në fundjavë – Qirjo: Ndryshimet klimatike, 100 mln euro dëm ekonomik në 10 vite

Shqipëria është përfshirë nga temperaturat e larta, ku në fundjavë do të shënohen edhe disa gradë më tepër. Sipas sinoptikanëve, pritet që kjo valë...

Subvencionet në bujqësi, 18 mijë aplikime fituese – Jaupllari: Mbi 12 mijë të aprovuara. Vijon verifikimi, interes i lartë

Rreth 18 mijë aplikime për të përfituar fonde në bujqësi e blegtori janë shpallur fitues pas përfundimit të fazës së parë, ku të aprovuara...

Tjetër hap drejt sigurimit të detyrueshëm të pronave – Qeveria heq nga vetja detyrimin për t’u përgjigjur në rast fatkeqësish

Qeveria shqiptare ka hedhur hapin e radhës drejt politikës së re për sigurimin e detyrueshëm të pronave nga ana e qytetareve shqiptarë. Në projektligjin...

Qeveria, 74,6 mld lekë borxh në tregun e brendshëm – Në korrik-shtator do të zhvillohen 18 ankande bonosh dhe obligacionesh

Gjatë periudhës korrik-shtator Ministria e Financave ka planifikuar të zhvillojë 19 ankande bono thesari dhe obligacionesh. Sipas kalendarit të bërë publik, gjatë tre muajve...

Blegtorët në Shqipëri të “etur” për para’ – Mbi 15.500 fermerë shpallen fitues të subvencioneve në bujqësi

Thuajse pas dy muajsh nga mbyllja e aplikimeve të fermerëve për subvencione në bujqësi,  Agjencia për Zhvillimin Bujqësor dhe Rural ka shpallur listat e...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications