28.5 C
Tirana
E diel, 23 Qershor 2024
- Reklama -
spot_img

Jeta & Shëndeti

Gjykata italiane miraton ekstradimin për çështjen “Qatargate” të Parlamentit Europian!

Një i dyshuar për skandalin e madh të korrupsionit që tronditi parlamentin e Bashkimit Europian mund t’i dorëzohet Belgjikës, vendosi një gjykatë italiane. Gjykata në...

Qeset dhe çantat e pazarit të ri-përdorshme: Po sa herë duhet t’i ripërdorni?!

Beteja kundër qeseve plastike me përdorim të vetëm mund të mos fitohet, por padyshim që është duke u zhvilluar. Kufizime për përdorimin e tyre...

Çfarë po ndodh në tregun valutor vendas?!

Dollari amerikan ka rikuperuar disi teksa është blerë sot me 107.6 lekë dhe është shitur me 108.5 lekë në raport me një ditë më...

Miratohet kredia e dytë për Qukës-Qafë Plloçë – MIE: Loti III mbyllet në 2024-ën. Bushati: Paguhet 2-fish për 1 km rrugë, gangrena e buxhetit

49 mln USD është kredia e radhës për aksin rrugor Qukës – Qafë Plloçë, që parashikohet të shkojë për punimet në lotin III. Marrëveshja e...

Italia jep 30 milionë euro për emergjencat e Shqipërisë – Peleshi shpjegon se si do të përdoren paratë

Ngritja e një sistemi për mbrojtjen civile është marrveshja ndërqeveritare me Italinë e miratuar këtë të hënë. Lajmin e bëri të ditur ministri i Mbrojtjes...

Shoferët, gjithmonë e më shumë fajtorë – Vetëm 1 në 7 aksidente shkaktohet nga këmbësorët, 4 vite më parë raporti ishte 1 në 5

Numri i aksidenteve si pasojë e sjelljes së këmbësorëve paraqitet në tendenca rënëse sipas të dhënave më të fundit nga “Instituti i Statistikave”. Rënia...

Kombi aziatik ku 35% e njerëzve thonë se “nuk do të udhëtojnë kurrë” më!

Të dhënat tregojnë se njerëzit po udhëtojnë më shpesh dhe për periudha më të gjata kohore, me shumë që planifikojnë udhëtime të mëdha këtë...

Opinion: Pse ‘libri i biznesit’ të Elon Musk nuk do të funksionojë në Twitter

Elon Musk ka një libër mjaft të provuar dhe të vërtetë për të bërë biznes, ai e ka përdorur atë për vite me radhë...

Drama e FTX e ka rikthyer kripto-n ‘vite prapa’ – 3 mënyra se si mund të riformojë industrinë!

Rënia e FTX, dikur një shkëmbim kriptosh prej 32 miliardë dollarësh, ka shkatërruar besimin e investitorëve në kriptovalutat. Aktorët e tregut po përpiqen të...

Nafta në botë kushton më shtrenjtë – Kërkesat e Kinës pritet të kompensojnë frikën e recesionit

Çmimet e naftës u rritën sërish pasi u ulën me më shumë se 2 dollarë për fuçi, kjo pasi optimizimi ndaj ekonomisë kineze tejkaloi...

Artikujt e Fundit

- Reklama -
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications