29.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

parë

Si ka ndërhyrë Banka e Shqipërisë për stabilitetin e kursit të këmbimit? – BSH: Në tre muajt e parë janë janë blerë 32.60 milionë...

Kursi i këmbimit midis monedhës shqiptare dhe asaj europiane prej më shumë se një viti nuk ka arritur stabilitetin e duhur. Por, që nga...

“38% më shumë individë që punojnë në të zezë” – ISHP inspektoi 4948 biznese mbi bazë risku në 6 muajt e parë të vitit

Ledina Elezi/ Inspektorati Shtetëror i Punës dhe Shërbimeve Shoqërore ka vijuar me kontrollet për respektimin e standarteve të punës sipas legjislacionit në fuqi nga...

Sa euro bleu BSH për të frenuar forcimin e lekut? – Në tremujorin e parë të vitit u zhvilluan 3 ankande për 32.60 mln...

Në tre muajt e parë të këtij viti, Banka e Shqipërisë ka blerë 32.60 milionë euro, me qëllim rritjen e rezervës valutore për stabilizimin...

Investimet e huaja direkte, rekord në 3-mujorin e parë – Sipas Bankës së Shqipërisë arrijnë 354 milionë euro. Gjeografia e shteteve

Të dhënat më të fundit zyrtare nga Banka e Shqipërisë tregojnë se, edhe përgjatë tremujorit të parë të këtij viti është ruajtur trendi mjaft...

Buxheti “nxjerr” paratë për uljen e taksave – Në 5 muaj mbledh 290 milionë euro më shumë se një vit më parë

Në 5 muajt e parë të vitit buxheti i shtetit ka arkëtuar afro 287.1 miliardë lekë apo 29 miliardë lekë më shumë se një...

KESH, 1.88 mln euro për blerje energjie – Realizohet procedura e parë për sivjet. Deri më tani ka patur vetëm shitje e optimizim

Mungesa e reshjeve dhe rritja e kërkesës për energji për shkak të rritjes së temperaturave kanë detyruar Korporatën Elektroenergjetike Shqiptare të blejë energji, për...

FTL do depozitojë energji pranë KESH – Skema aplikohet për herë të parë në vendin tonë

Furnizuesi i Tregut të Lirë, që është një nga kompanitë e OSHEE Group do të mund të depozitojë pranë Korporatës Elektorenergjetike Shqiptare energjinë e...

Ndërtimi vijon nën presionin e çmimeve – Kostot u rritën me 3.4% në tremujorin e parë, nga energjia dhe pagat

Të dhënat nga “Instituti i Statistikave” mbi kostot e ndërtimit, për tremujorin e parë të vitit 2024, sinjalizojnë rritje si në terma vjetore, ashtu...

Rritet interesi për fondet e pensioneve private – Në fund të tremujorit të parë numri i anëtarëve u shtua me 4,53%

Numri i personave që zgjedhin të investojnë në skemat e pensioneve private është shtuar dukshëm nga viti në vit dhe si rrjedhojë, bashkë me...

Porsche zbulon makinën e parë sportive hibride 911 – Çmimi fillestar: 164,900 dollarë!

Porsche zbuloi versionin e parë hibrid të prodhimit të makinës së saj sportive 911, me një çmim fillestar prej 164,900 dollarë. Hibrid 911 Carrera...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications