26.5 C
Tirana
E shtunë, 15 Qershor 2024
Brenda një peizazhi financiar në zhvillim të shpejtë, ku qasja në shërbimet financiare bëhet më e lehtë, ndërkohë që konsumatorët përballen me rreziqe të reja, kultura financiare është kthyer...

Per tu lexuar

- Reklama -

Opinion

Regjistrohuni në Newsletter

Që të mund të merrni artikujt më të fundit në email, regjistrohuni këtu.

Na Ndiqni

201FansaPëlqeje
1,550NdjekësitNdjek
17NdjekësitNdjek

Teknologjia

Të Ndryshme

Financa
Banka

BSH, nis ndërgjegjësimin për edukimin financiar, Tanku: “MONEY SMART’’, kultura financiare është çelës suksesi

Brenda një peizazhi financiar në zhvillim të shpejtë, ku qasja në shërbimet financiare bëhet më e lehtë, ndërkohë që konsumatorët përballen me rreziqe të...

Sa po ndikon turizmi në ekonominë shqiptare? Guvernatori Sejko rendit impaktin në të ardhura, tregti e investime

Turizmi është kthyer në një degë të rëndësishme të ekonomisë, duke sjellë jo vetëm të ardhura direkte por edhe indirekte. Në fjalën e mbajtur...

Gati rritja e pagave, si ka ndryshuar kosto në buxhet? – Analiza/ Rriten shpenzimet me  49 milionë euro vetëm për 4 muaj

Brenda këtij muaji qeveria pritet të miratojë vendimet përkatëse për rritjen e pagave në sektorin publik, ku përfshihen punonjësit me grada, administrata, pushteti vendor,...

Mbështetje financiare për turizmin malor – Rama, thirrje emigrantëve: Bankat do të mundësojnë kredi për investime

Qeveria tashmë po fokusohet të zhvillojë turizmin malor. Në podcastin e radhës, Kryeministri Edi Rama deklaroi se së shpejti do të dalë në dritë...

Zero taksa e fatura për kompanitë që prodhojnë armë në Shqipëri – Kriteri: Kompania duhet të investojë së paku 25 milionë euro

Shqipëria po përgatit terrenin për zhvillimin e industrisë së prodhimit të armëve. Për këtë qëllim, në proces konsultimi publik është dhe një projektligj i...

Biznesi & Start-up

- Advertisement -

Auto & Imobiliare

Turizmi

Artikuj, lajme, informacione, sygjerime dhe propozime të ndryshme...

- Reklama -
spot_img

Ekonomia
Të Fundit

Blegtorët në Shqipëri të “etur” për para’ – Mbi 15.500 fermerë shpallen fitues të subvencioneve në bujqësi

Thuajse pas dy muajsh nga mbyllja e aplikimeve të fermerëve për subvencione në bujqësi,  Agjencia për Zhvillimin Bujqësor dhe Rural ka shpallur listat e aplikantëve të kualifikuar. Referuar të...

“Ujësjellësit, të bëjnë studim mbi eficiencën e energjisë” – Kuvendi, kërkesë ERRU-së: Energjia, kosto të larta operacionale për shoqëritë

Enti Rregullator i Ujit duhet t’iu kërkojë ujësjellësve të bëjnë një studim mbi eficiencën e energjisë në sistemet e furnizimit me ujë, duke u...

Sa po ndikon turizmi në ekonominë shqiptare? Guvernatori Sejko rendit impaktin në të ardhura, tregti e investime

Turizmi është kthyer në një degë të rëndësishme të ekonomisë, duke sjellë jo vetëm të ardhura direkte por edhe indirekte. Në fjalën e mbajtur...

FTL do depozitojë energji pranë KESH – Skema aplikohet për herë të parë në vendin tonë

Furnizuesi i Tregut të Lirë, që është një nga kompanitë e OSHEE Group do të mund të depozitojë pranë Korporatës Elektorenergjetike Shqiptare energjinë e...