23.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

janë

Shkeljet e punonjësve, 473 milionë lekë dëm në buxhet. Raporti i auditimit/ Cilat janë fushat me problematikat më të mëdha?

Auditimi i ndërmarrë nga Drejtoria e Kontrollit të Brendshëm Financiar Publik pranë Ministrisë e Financave në institucionet publike, ka konstatuar shkelje të disiplinës financiare...

Si ka ndërhyrë Banka e Shqipërisë për stabilitetin e kursit të këmbimit? – BSH: Në tre muajt e parë janë janë blerë 32.60 milionë...

Kursi i këmbimit midis monedhës shqiptare dhe asaj europiane prej më shumë se një viti nuk ka arritur stabilitetin e duhur. Por, që nga...

Sa biznese janë hapur sipas kombësisë në 6 muaj? – Më shumë subjekte si Person Fizik, 7250 në total

Diamila Leka/ Scan Të dhënat e Opendata raportojnë që në 6 muajt e parë të këtij viti janë hapur gjithsej 9809 biznese në Shqipëri. Por...

34 bashki, në “revansh” taksat dhe tarifat – Cilët janë të “mëdhenjtë” me perfomancë pozitive dhe negative?

Vetëm 34 nga 61 bashki, kanë arritur që të kenë një performancë pozitive të mbledhjes së të ardhurave gjatë vitit që lamë pas,  ndërkohë...

Qytetarët, afat për bonot e privatizimit deri në 2027-ën – 42% ende në qarkullim. Cilët janë kategoritë që mund ti përdorin?

Qytetarët shqiptarë do të kenë mundësi të përdorin bonot  e privatizimit deri në dhjetor të vitit 2027. Komisioni parlamentar i Ekonomisë dhe Financave ka...

Borxhet e energjisë, pagesa me këste e falje kamatash – OSHEE: Në 8 javë janë firmosur 1628 aktmarrëveshje

Prej datës 3 prill kur nisi aplikimi i skemave të reja për likujdimin me këste të borxheve për energjinë elektrike apo faljes së kamatvonesave,...

QKB “ndalohet” të publikojë të dhënat e bizneseve – Rekomandimi/ Cilat janë rastet kur transparenca bie ndesh me ligjin?

Një pjesë e të dhënave të publikuara nga Qendra Kombëtare e Biznesit për subjektet bien në kundërshtim me ligjin.  Pas një hetimit të ndërmarrë...

Dy nga 100 plazhet më të mira në botë janë në Europë – Nuk janë as në Spanjë e as në Portugali!

Beachatlas, një enciklopedi e plazheve globale e fuqizuar nga AI, ka një renditje të re tw plazheve mw tw mira nw botw. Kjo është...

Përgjysmohen Investimet e Huaja “anonime” – Cilat janë shtetet “surprizë” që po rrisin interesin ndaj Shqipërisë?

Përgjatë vitit që lamë pas, fluksi i Investimeve të Huaja Direkte në Shqipëri regjistrohet në afro 1.5 miliardë euro, me një rritje të konsiderueshme...

Sa biznese janë shtuar në Shqipëri? – 2023-shi shënon rritje, mbi 13 mijë fermerë formalizohen

Ecuria pozitive e ekonomisë përgjatë vitit 2023 është reflektuar edhe në rritjen e numrit të bizneseve të reja. Sipas të dhënave zyrtare nga Drejtoria...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications