30.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

jep

Ndryshimet klimatike, sfidë për sektorin bujqësor – UNIDO jep zgjidhje për adresimin e problematikave

Ndryshimet klimatike në Shqipëri po kthehen në poblematikë serioze për sektorin bujqësor, për shkak të pasojave në cilësinë e produkteve dhe konkurrueshërinë. Këto zhvillime...

Pensionet me Italinë, Parlamenti jep “ok” në 22 shkurt – Marrëveshja pritet të kalojë për miratim seancën e radhës. Ja kur hyn në fuqi

Qeveria shqiptare nuk humb kohë. Marrëveshja e firmosur me Italinë për njohjen reciproke të pensioneve, pritet të kalojë për miratim në seancën plenare të...

FMN jep formulën e re për rritjen e pagave në Shqipëri – “Puna të mos matet me orë qëndrimi, por produktivitet”

Ndërsa për qeverinë shqiptare  mbetet sfidë frenimi i emigrimit të fuqisë punëtore, e cila synohet te adresohet përmes rritjes së pagave, Fondi Monetar Ndërkombëtar...

FMN jep zgjidhje për skemën e pensioneve – “Përfitimet të jenë në lartësinë e kontributeve. Mos rrisni detyrimet”

Pavarësisht reformës së ndërmarrë në vitin 2015 në skemën e sigurimeve shoqërore, e cila fokusohej në rritjen e moshës së daljes në pension, skema...

Nafta për fermerët, jo me kartë, por në llogari bankare – Zv.ministri i Bujqësisë, Jaupllari jep detajet për skemën e re. Mbështetje edhe për...

Fermerët, të cilët do të përfitojnë naftë falas nuk do të pajisen me kartë, sikundër po ndodh. Pagesat, tha zv.Ministri i Bujqësisë Arjan Jaupllari...

Nafta për fermerët, jo me kartë, por në llogari bankare – Zv.ministri i Bujqësisë, Jaupllari jep detajet. Mbështetje edhe për serat

Fermerët, të cilët do të përfitojnë naftë falas nuk do të pajisen me kartë, sikundër po ndodh. Pagesat, tha zv.Ministri i Bujqësisë Arjan Jaupllari...

Europa jep alarmin për ChatGPT

Të alarmuar nga rreziqet që mund të vijnë nga platformat gjeneruese të inteligjencës artificiale (AI) si ChatGPT, rregullatorët dhe agjencitë e zbatimit të ligjit...

Cilët janë faktorët që po zhvlerësojnë Euron? – Ministrja e Financave jep “shpjegime”. Nuk parashikohen lehtësi për eksportuesit

Monedha europiane Euro vijon të jetë në nivelin minimal historik në raport me Lekun duke shkaktuar shumë humbje kryesisht tek bizneset eksportuese. Por ndërsa...

Skema e pensioneve jep shenja “jete” – Ulet subvencioni nga shteti me 54 mln euro, të punësuarit paguan “faturën”

Skema e pensioneve në vend ka filluar të japë shenja jete” për herë të parë pas kaq shumë vitesh kur deficiti ishte në thellim...

WhatsApp jep zgjidhjen për “të hequr qafe” grupet e vjetra

WhatsApp, tanimë ka gjetur një zgjidhje të re për të “hequr qafe” grupet e vjetra, për të cilat vendosi të caktojë një lloj date...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications