29.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Qytetet më të sigurta dhe më të rrezikshme në botë për turistët!

Edel Strazimiri / Singapori është qyteti më i sigurt në botë për turistët, sipas një studimi të ri nga Forbes Advisor. Studimi, i cili...

“Volkswagen” dhe “Mercedes Benz”, më të preferuarat – Tirana kryeson me 34.7% të automjeteve të regjistruara

Armela Duka/ Pas analizës që “Scan Intel” ka bërë mbi numrin e mjeteve të regjistruara në vend, këtë herë është ndalur në markat...

Kërkesë e lartë për kredi nga bizneset e mëdha – Vrojtimi i BSH/ Bankat miratuan më tepër hua në tremujorin e dytë të këtij...

Ledina Elezi/ Bizneset kanë kërkuar më tepër kredi në tremujorin e dytë të këtij viti. Nga të dhënat e Bankës së Shqipërisë rezulton një...

Nis nga puna DRSHTRR Mat, Balluku: Afrojmë shërbimet më pranë qytetarëve

https://www.youtube.com/watch?v=UwrSc83L40s Drejtoria Rajonale e Shërbimeve të Transportit Rrugor Mat ka nisur nga puna duke ofruar shërbim për të gjithë qytetarët e Burrelit dhe Klosit. Një...

Shkeljet e punonjësve, 473 milionë lekë dëm në buxhet. Raporti i auditimit/ Cilat janë fushat me problematikat më të mëdha?

Auditimi i ndërmarrë nga Drejtoria e Kontrollit të Brendshëm Financiar Publik pranë Ministrisë e Financave në institucionet publike, ka konstatuar shkelje të disiplinës financiare...

Punësimi, 7 qarqe të Shqipërisë me fokus në bujqësi – Për gratë e Kukësit dhe Dibrës, shkalla zyrtare më e lartë se për burrat

Armela Duka/ Sipas të dhënave të publikuara nga INSTAT, mbi tregun e punës në Shqipëri për vitin 2023 rezulton se qarqet me shkallë...

78% e të punësuarve punojnë mbi 40 orë në javë – Meshkujt, më shumë se femrat. Veçanërisht në ndërtim dhe bujqësi

Armela Duka/ Kodi i punës në Republikën e Shqipërisë parashikon 40 orë pune në një javë ku punohet pesë ditë nga 8 orë...

“38% më shumë individë që punojnë në të zezë” – ISHP inspektoi 4948 biznese mbi bazë risku në 6 muajt e parë të vitit

Ledina Elezi/ Inspektorati Shtetëror i Punës dhe Shërbimeve Shoqërore ka vijuar me kontrollet për respektimin e standarteve të punës sipas legjislacionit në fuqi nga...

Sa biznese janë hapur sipas kombësisë në 6 muaj? – Më shumë subjekte si Person Fizik, 7250 në total

Diamila Leka/ Scan Të dhënat e Opendata raportojnë që në 6 muajt e parë të këtij viti janë hapur gjithsej 9809 biznese në Shqipëri. Por...

Ndërprerja e plotë energjisë, Drenova: Ja e vërteta – Drejtori i OST flet për shkaqet e ‘blackout-it’ që ndodhi më 21 qershor 2024 

Më 21 qershor 2024 në katër vende të Ballkanit, përkatësisht Shqipëri, Mali i Zi, Bosnjë Hercegovinë e pjesërisht në Kroaci, pati një ndërprerje të...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications