30.5 C
Tirana
E hënë, 24 Qershor 2024
- Reklama -
spot_img

Turizmi

Të gjitha vendet ku duhet të paguani një ‘taksë turistike’ në vitin 2024!

Mbi turizmi mund të ketë qenë fjala e vitit 2023 në industrinë e udhëtimeve. Lajmet për ndikimet negative të shumë turistëve ishin kudo. Destinacionet...

Lundrim për 3 vjet e gjysëm nëpër botë – Pasagjerët do të vizitojnë 147 vende

Lundrimi trevjeçar, që ishte planifikuar të zhvillohej në bordin e ‘Life at Sea Cruises’, u anulua për shkak të çështjeve të sigurisë. Megjithatë, një...

Fluturimet nga aeroporti i Vlorës – Albcontrol hap tenderin për hapësirën ajrore, të dhëna për sigurinë e fluturimeve

Teksa Aeroporti Ndërkombëtar i Vlorës pritet të nisë fluturimet në fund të vitit 2024, Albcontrol është në kërkim të një konsulenti që do të...

Në prill të 2025-ës nisin fluturimet nga Vlora – Balluku: Punimet për ndërtimin e aeroportit përfundojnë në Dhjetor të 2024-ës

Punimet për ndërtimin e aeroportit të Vlorës po ecin me ritme të shpejta  në disa fronte njëkohësisht dhe duket se i gjithë projekti ka...

Arabia Saudite po ndërton një vendpushim skish në shkretëtirë! (FOTOT)

Resorti i skive, Trojena, do të jetë i disponueshëm për skiatorët për tre muaj çdo vit, ndërsa pjesën tjetër të kohës turistët do të...

Balluku: 40 milionë euro investime në sistemin energjetik – Prioritet janë zonat turistike

Zëvendëskryeministrja njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku bëri të ditur sot se një paketë prej 40 milionë eurosh do të investohet në...

Këto qytete europiane do t’ju paguajnë deri në 80 mijë euro për të jetuar atje – Vendet që kanë nevojë për banorë të rinj!

Filloni një jetë të re jashtë vendit dhe pagohuni për ta bërë atë falë këtyre skemave. Në të gjithë Europën, qytetet me popullsi në...

Pushime pa problemin e vizave: Cilat vende mund të vizitojnë europianët më gjatë?

Europianët janë me fat që mbajnë disa nga pasaportat më të fuqishme në botë. Dhjetëra vende nga Brazili në Japoni kanë nënshkruar marrëveshje për...

Cilat janë destinacionet kryesore të qëndrueshme të Europës për vitin 2024?!

Kategoria e qëndrueshme njeh vendet që fokusohen në turizmin e përgjegjshëm dhe strategjitë miqësore me mjedisin. Pesë destinacione në Europë janë ndër dhjetë vendet...

Hoteli i parë hapësinor në botë do të hapet në vitin 2027! (FOTOT)

Mendimi është i Above Space (dikur Asambleja Orbitale) dhe hoteli do të ‘notojë’ mbi atmosferën e Tokës. Ky nuk është as për astronautët, hoteli...

Artikujt e Fundit

- Reklama -
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications