12.5 C
Tirana
E shtunë, 24 Shkurt 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Cili

Cili është faktori i ri që po fuqizon Lekun? – Meka: Qeveria po fiton masivisht nga kursi i këmbimit

Pavarësisht se fluksi i turistëve nuk është më në nivelet e sezonit veror, sërish kursi i këmbimit vijon të ndjekë të njëjtin trend, atë...

Cili është trendi i industrisë ushqimore? – Bujqësia mban “flamurin” e rritjes, blegtoria dhe peshkimi prodhon më pak

Bujqësia, blegtoria dhe peshkimi janë tre sektorët kryesore të ekonomisë së ushqimit në vend dhe ecuria e tyre tregon edhe trendin e përgjithshëm se...

100 plazhet më të mira në botë për vitin 2023 – Cili vend e ka futur Shqipërinë në top 30?!

Plazhet janë ndër vendet më të njohura turistike në mbarë botën. Ka shumë plazhe të bukura për të zgjedhur, pavarësisht nëse jeni duke kërkuar...

Bie inflacioni i importuar, përse s’ulen çmimet në Shqipëri – Inflacioni bazë, i cili matet mbi 69.2% të shportës së IÇK-së, në vlerën 8%...

Inflacioni në  vend shënoi një vlerë mesatare prej 6.5% në tremujorin e parë të vitit 2023, vlerë shumë e lartë duke parë rënien e...

6 alternativa të qeta turistike të Europës këtë verë! Shqipëria është njëra prej tyre, por cili vend?

Zonat e festave të Europës janë të ngopura nga mbipopullimi. Nga Amsterdami në Venecia, shumë nga destinacionet më të njohura të udhëtimit të kontinentit...

Vendet më të mrekullueshme në botë për vitin 2023, sipas TIME – Cili është qyteti shqiptar në listë?

Revista prestigjioze TIME sapo ka publikuar listën e saj vjetore të vendeve më të mrekullueshme në botë si dhe pse e çfarë qëndron pas...

Cili është sektori me shkeljet më të rënda të Kodit të Punës? – Rritet numri i ndëshkimeve, 2400 masa administrative ndaj bizneseve

Rreth 2400 masat administrative janë vendosur në subjektet ekonomike të kontrolluara nga Inspektorati Shtetëror i Punës gjatë vitit 2022. E thënë ndryshe janë penalizuar...

Cili është problemi me bateritë e së ardhmes?!

Bateritë metalike të litiumit me elektrolite të ngurta janë, për shumë vëzhgues, e ardhmja për automjetet elektrike: të lehta, të papërshkueshme nga zjarri, të...

Cili qark ka më shumë makina, e cili më pak? – Durrësi kryeson me 279 mjete për 1 mijë banorë. Korça, e fundit

Referuar të dhënave të “Institutit të Statistikave”, këtë herë, “Scan Intel ka bërë një llogaritje ndryshe të mjeteve rrugore në Shqipëri në raport me...

Hapet “thesi” i parave që BE jep për Shqipërinë – Si do të shpërndahen 69 milionë euro dhe cili nga sektorët përfiton më shumë

Bashkimi Evropian ka vënë në dispozicion të Shqipërisë një fond prej 69.4 milion euro, në kuadër të Instrumentit të Asistencës së Paraaderimit, IPA III. ...

Latest news

- Advertisement -spot_img