36.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

gjatë

Licencohen 122 MW energji diellore – Prodhimi i energjisë nga centralet fotovolatike, 4 licenca të reja gjatë vitit 2024

Ola Mitre / Viti 2024 ka shënuar zhvillime në drejtim të licencave të dhëna për prodhimin e energjisë nga dielli dhe kapacitetit që...

Shtohen pikat e këmbimit valutor, pakësohen degët bankare – Raporti/ BSH licencoi 52 “exchange” gjatë vitit të kaluar

Deri në fund të vitit 2023, në Shqipëri numëroheshin gjithsej 11 banka, 39 subjekte financiare jobanka, 621 zyra të këmbimit valutor, 16 shoqëri të...

OSSH prezanton planin e masave për furnizimin me energji elektrike gjatë sezonit, Balluku: Gatishmëri maksimale për mirëmenaxhimin e situatës

Operatori i Sistemit të Shpërndarjes ka rritur gatishmërinë me nisjen e sezonit turistik veror. Nga ana e kompanisë janë marrë të gjitha masat për...

Sa para’ qarkulluan në Shqipëri gjatë vitit 2023? – Rritje eksponenciale e emetimit të kartëmonedhave dhe impakti në ekonomi

Emetimi i kartëmonedhave ka përfitime të mëdha për individët dhe organizatat financiare, duke përmirësuar sigurinë, lehtësimin e transaksioneve dhe lehtësimin e menaxhimit të financave...

Çfarë ndikimi pati kursi i këmbimit gjatë vitit 2023? – Analiza e BSH/ Nga arsyet e mbiçmimit të lekut, deri tek impakti në ekonomi

Përgjatë vitit 2023 monedha vendase u forcua me ritme të shpejta. Sipas të dhënave, forcimi i lekut kulmoi fillimisht në muajin korrik të vtit...

“Rikthehet” besimi në ekonomi – Për herë të parë gjatë këtij viti. “Rrëshket” sektori i ndërtimit

Treguesi i ndjesisë ekonomike shënoi një kthesë rritëse me 2.5 pikë në muajin mars, pasi regjistroi rënie gjatë dy muajve të mëparshëm, ndërsa qëndron...

Tirana, çmimet më të larta në rajon për apartamentet – BSH: Pasuritë e patundshme, sektori ku u investuan më shumë gjatë 2023

Qendra  e Tiranës gëzon çmimet e banesave më të shtrenjta në krahasim me kryeqytet e tjera të vendeve të Ballkanit me një çmim prej...

Menaxherja e Përgjithshme e Agjencisë së NATO-s, Cummings: Arritje sfiduese, përfshirë edhe inflacionin që ndodhi gjatë realizimit të projektit

Menaxherja e Përgjithshme e Agjencisë së NATO-s për Mbështetjen dhe Prokurimet (NSPA), Stacy. A. Cummings gjatë fjalimit të saj të mbajtur në ceremoninë e...

Pishina më e gjatë e pezulluar sapo u hap në ndërtesën ‘pa mur mbajtës’ më të gjatë në botë!

Dubai po bën bujë me strukturën e tij më të fundit të rekordeve. Rrokaqiejt binjakë të sapo hapur One Za’abeel janë shtëpia e ndërtesës...

OSHEE: Plan masash për të siguruar një furnizim sa më të mirë me energji gjatë muajit festiv!

Operatori i Sistemit të Shpërndarjes, pjesë e OSHEEGroup, njofton se po zbaton planin e masave për të siguruar një furnizim sa më të mirë...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications