29.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

deri

Legalizimet, 50% e faturës paguhet me bono – Shtyrja e afatit deri në dhjetor të 2027-s për vlefshmërinë e letrave me vlerë. Kush përfiton

Ada Hazizolli/ Përdorimi i bonove të privatizimit redukton barrën financiare që kanë në ngarkim qytetarët për të paguar truallin, për efekt të procesit...

Hapet thirrja për financimin e bizneseve – Financim deri në 2.5 mln lekë për inovacionin, start-up-et deri tek artizanati

Elisabeta Dosku/ Agjencia Shqiptare e Zhvillimit të Investimeve ka hapur thirrjen për mbështetjen dhe zhvillimin e Ndërmarrjeve Mikro, të Vogla dhe të Mesme...

Legalizimet mbyllen deri në 2026. Rama reagon për çmimet: “Rritje absurde nga bizneset turistike. Kosto për vitin e ardhshëm

Kryeministri Edi Rama në një takim me kryetarët e Bashkive, u shpreh me tone të ashpra ndaj rritjes absurde të çmimeve nga bizneset në...

Fatura për blerje energjie shkon në 12 mln euro – Tenderët e KESH, në 3 javë. Deri në mes të qershorit u kryen vetëm...

2.67 mln euro është vlera e shpenzuar për blerjen e enegjisë në një procedurë të zhvilluar së fundmi nga Korporata Elektorenergjetike Shqiptare. Energjia do...

KESH, 1.88 mln euro për blerje energjie – Realizohet procedura e parë për sivjet. Deri më tani ka patur vetëm shitje e optimizim

Mungesa e reshjeve dhe rritja e kërkesës për energji për shkak të rritjes së temperaturave kanë detyruar Korporatën Elektroenergjetike Shqiptare të blejë energji, për...

Klasi i energjisë, gjoba për etiketat – IMT, masa deri në 350 mijë lekë në rast të shkeljesh, 2-fish nëse përsëritet

Nga 150 – 350 mijë lekë gjobë për furnizuesit dhe tregtarët që nuk vendosin etikat e klasit të energjisë në pajisjet që importojnë apo...

Qytetarët, afat për bonot e privatizimit deri në 2027-ën – 42% ende në qarkullim. Cilët janë kategoritë që mund ti përdorin?

Qytetarët shqiptarë do të kenë mundësi të përdorin bonot  e privatizimit deri në dhjetor të vitit 2027. Komisioni parlamentar i Ekonomisë dhe Financave ka...

“Sigurimi në bujqësi, të subvencionohet deri 80% e primit” – Eksperti i Bujqësisë, Gjok Vuksani: Të ndiqet modeli i Kosovës

Një ndër sfidat me të cilat përballet sot sektori bujqësor janë padiskutim ndryshimet klimatike. Banka Botërore ka vlerësuar se dëmi i shkaktuar tek fermerët...

Paguhen 2.53 mld lekë për koncesionet – Transfertat e thesarit deri në 23 maj, buxheti ka planifikuar 14.3 mld lekë 

Koncesionet dhe kontratat e partneritetit publik privat kanë marrë 2.53 mld lekë nga 1 janari deri në datën 23 maj të këtij viti, përmes...

Bizneset, detyrime për etiketat e klasit të energjisë – Projektligji/ Gjoba deri 350 mijë lekë në rast shkeljesh. Dyfishin nëse përsëritet

Furnizuesit dhe tregtarët do të kenë detyrime të reja në drejtim të etiketimit të produkteve për klasin e energjisë, ndërkohë që në rast të...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications