36.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

jashtë

Më shumë sipërmarrës nga diaspora – Anketa e RCC: Rreth 26% e drejtuesve të bizneseve në vend kanë jetuar jashtë

Të dhënat e Barometrit të Ballkanit të publikuara nga “Këshilli për Bashkëpunim Rajonal” në anketën e opinionit të bisnesit, tregojnë se në vitin 2023...

Mosmarrëveshjet e bizneseve, jashtë gjykatave – Manja: Epokë e re. Do u kursehet shqiptarëve kohë dhe shpenzime

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, ka prezantuar ligjin “Për Arbitrazhin në Republikën e Shqipërisë”. Ai e quajti këtë ligj të miratuar vitin e shkuar,...

Më pak para’ në qarkullim jashtë bankave – Raporti i BSH: 405.5 miliardë lekë në fund të tetorit, por volumi mbetet shumë i lartë

Për herë të parë që prej muajve të verës, paraja në qarkullim jashtë bankave në vend ka shënuar rënie. Banka e Shqipërisë raporton se...

Shqiptarët jashtë për turizëm, kartoni jeshil rritje 45% – U paguan rreth 1.2 milionë euro për sigurimin e makinave që udhëtuan jashtë kufijve

Rritja shifrave të turizmit gjatë kësaj vere konfirmohen edhe nga të dhënat e tregut të sigurimeve, të cilat flasin për një shtim të fortë...

Projektligji për pensionet private, kritika edhe “nga brenda”, jashtë kuvendit protesta për minimumin jetik

 “Ne kërkojmë që të miratohet si detyrim moral dhe kushtetues minimumi jetik nga deputet.”Në një kohë që mbështetësit e Lëvizjes Bashkë protestonin përballë duke...

Pushime më të lira prej euros, shqiptarët “dyndje” jashtë – Janar-qershor, rriten me mbi 50% kontratat e sigurimit “karton jeshil” të makinave

Nënçmimi i fortë euros në raport me lekun ka lehtësuar kostot e shqiptarëve për udhëtimet jashtë kufijve, gjë që është reflektuar edhe te sigurimet...

Shqipëria, në krye të rajonit për investime – Investimet e huaja në hyrje, të dytët pas Serbisë. Investimet tona jashtë, të parët

UNCTAD, organi për tregtinë dhe zhvillimin i Organizatës së Kombeve të Bashkuara ka publikuar së fundmi raportin e investimeve për vitin 2023, ku në...

Aeroplani hapësinor bën fluturimin e parë të suksesshëm jashtë atmosferës së Tokës

Aeroplani “Virgin Galactic” ka bërë sot testin e parë që ka rezultuar i suksesshëm, duke i dhënë kështu një hov të ri shpresave për...

Maj, bien flukset e parave në qarkullim jashtë bankave – Banka e Shqipërisë: Në total 398,6 miliardë lekë, nga 399.5 miliardë në prill

Muaji maj ka shënuar një rënie të lehtë të volumit të parave në qarkullim jashtë sistemit bankar. Banka e Shqipërisë raporton se totali i...

Performanca e ujësjellësve të rinj – Treguesit/ Vëmendje borxheve ndaj OSHEE-së, por eficienca e energjisë lihet jashtë 

Pas reformës që redukton ndjeshëm numrin e ndërmarrjeve në sektorin e ujësjellës-kanalizimeve, Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka miratuar treguesit e rinj të performacës...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications